Diyetisyen Canberk Çolak

Diyetisyen Canberk Çolak, 2014 yılında Ankara’da bulunan T.C Turgut Özal Üniversitesi’nde beslenme ve diyetetik eğitimine başlamıştır. 2015 yılında ise not ortalaması ile yatay geçiş kapsamında Gaziantep’te bulunan Sanko Üniversitesi’ne geçiş yapmıştır. Henüz öğrenci iken bile diyetisyenlik mesleği ile ilgili araştırmaları yakından takip eden Canberk Çolak, yaptığı yüzlerce araştırmanın sonuçlarını paylaşmak için kendine ait bir site kurmaya karar verdi.

 

O dönemler henüz öğrenci olan Canberk Çolak, verdiği site kurma kararının sonucunda “Beslendik” adında bir site kurdu. Yaptığı bilimsel araştırmaların yanı sıra farklı besinleri ve içerdikleri besin ögelerini de araştırmaktan keyif alan Diyetisyen Canberk Çolak, Beslendik sitesi altında bir de ”Yabancı Tatlar” adında bir kategori oluşturmuştur. Daha sonra dünyadaki beslenme akımlarını konu alan ”Dünya’da Beslenme” isimli bir başka kategori daha açmıştır. Canberk Çolak şu anda Beslendik sitesi altındaki 6 farklı kategoride toplam 300 makalenin yazarı konumundadır.

 

Öğrencilik hayatı boyunca Beslendik sitesine düzenli içerik üreten dyt. Canberk Çolak, 2019 yılında Sanko Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Beslenme eğitimi boyunca birçok hastanede, klinikte, aile sağlığı merkezinde ve toplu beslenme hizmeti veren otel ya da yemekhane gibi kurumda staj yaptı. Mezun olduğu yıldan beri online diyetisyenlik hizmeti sunarak danışanlarına yardımcı olmaktadır.